O Akademii

O Akademii

Autorski program szkoleniowy

Akademia Mentalizacji jest 1,5 rocznym, autorskim, zaawansowanym programem szkoleniowym w zakresie MBT.

Głównym trenerem szkolącym jest Anna Król-Kuczkowska.

Jest przeznaczony dla praktykujących klinicystów, którzy mają za sobą ukończone podstawowe, całościowe szkolenie psychoterapeutyczne oraz uczyli się MBT w obrębie szkoleń podstawowych (MBT Basic i MBT Practitioner Certificate lub pokrewnych).

Celem szkolenia jest aktualizacja wiedzy i praktyki MBT o najnowsze doniesienia, wyniki badań i wskazówki kliniczne. Pozwoli doskonalić praktykę psychoterapeutyczną zwłaszcza w pracy z najbardziej wymagającymi pacjentami cierpiącymi na zaburzenia osobowości.

Szkolenie opiera się na najnowszej wiedzy i praktyce MBT oraz psychotraumatologii. Łączy je tak, aby pokazywać klinicystom nowe możliwości budowania relacji, planowania psychoterapii i skutecznej pracy z najbardziej cierpiącymi pacjentami.

W najbliższej edycji szkolenia autorka programu i główna trenerka Anna Król-Kuczkowska, poświęci też dużo uwagi pracy z pacjentami z narcystycznym zaburzeniem osobowości. Stanowią oni dzisiaj jedną z najbardziej licznych grup pacjentów poszukujących profesjonalnej pomocy. Skuteczna praca z nimi wymaga zrewidowania klasycznych teorii konceptualizujących narcyzm i zasady pracy z tymi osobami.

Szkolenie trwać będzie od marca 2024 do czerwca 2025 i obejmować będzie 120 godzin dydaktycznych zrealizowanych podczas dwóch zjazdów 3 dniowych (piątek – niedziela) oraz 6 zjazdów jednodniowych (piątki).

Wszystkie zjazdy będą odbywały się w Poznaniu. Szkolenie jest stacjonarne.

Na szkolenie zapraszamy specjalistów pracujących z pacjentami dorosłymi oraz z młodzieżą w trybie psychoterapii indywidualnej, par i rodzin oraz grupowej.

Organizatorem Akademii Mentalizacji jest Pracownia HUMANI, międzynarodowa placówka partnerska Anna Freud Centre w Londynie w zakresie MBT, członek MBT Global Network oraz partner Norweskiego Instytutu Mentalizacji.

dla kogo?

Praktykujący klinicyści z ukończonym podstawowym, całościowym szkoleniem psychoterapeutycznym oraz MBT.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

cel

Aktualizacja wiedzy i praktyki MBT o najnowsze doniesienia, wyniki badań i wskazówki kliniczne.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ZAKRES

Łączy najnowszą wiedzę i praktykę MBT oraz psychotraumatologii pokazując nowe możliwości budowania relacji.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ